close
تبلیغات در اینترنت

13 حرکت جوانمردانه و جالب در تاریخ فوتبال جهان

کانال تلگرام معلم یار ویژه ی سال تحصیلی 97-96

تمامی مطالب رایگان و ویژه ی سال 96 - آپدیت روزانه مطالب

نمونه سوالات , پیک های آینه , طرح درس , کاربرگ , درسنامه , جزوه و ...

@MoallemYarIR| @MoallemYarIR1| @MoallemYarIR2| @MoallemYarIR3|
@MoallemYarIR4| @MoallemYarIR5| @MoallemYarIR6| پیک آدینه کانال تلگرام معلم یار ویژه ی سال تحصیلی 97-96

متن آهنگهای جدید,عکس,پیشواز

,

13 حرکت جوانمردانه و جالب در تاریخ فوتبال جهان

دانلود آهنگهای جدید سایت مشاهده همه

کانال های تخصصی دوران ابتدایی

کانال تخصصی پایه سوم ابتدایی

بهترین کانال چهارم ابتدایی

بهترین کانال پنجم ابتدایی

بهترین کانال ششم ابتدایی


فروش ویژه ی ست تیشرت و شلوار Puma مدل B.Dortmund

ست تیشرت و شلوار Puma مدل B.Dortmund


13 حرکت جوانمردانه و جالب در تاریخ فوتبال جهان

 

13 حرکت جوانمردانه و جالب در تاریخ فوتبال جهان

 

ماجرای پنالتی ای که ابراهیمی گل نکرد، امروز کاملا جهانی شده. چند هفته قبل تیم سپاهان به صورت ناجوانمردانه ای به یک پنالتی رسید که هافبک این تیم پنالتی را به دروازه بان سپرد تا اصول جوانمردانه را رعایت کند. البته اکثر مردم از اتفاقی که رخ داده بود سر درنیاوردند. دلیل اصلی اش هم این بود که جواد خیابانی گزارشگر بازی مشغول کاری دیگری به غیر از دیدن بازی بود و به همین دلیل اصلا متوجه نشد که چه اتفاقی رخ داده.ماجرا از این قرار بود که بازیکنان تیم النصر به خاطر مصدومیت بازیکنانشان توپ را از زمین خارج کردند. دقایقی بعد بازیکنان سپاهان اوت را پرتاب کردند و جان واریو توپ را به سمت مدافعان و دروازه بان النصر پاس داد. تا اینجای کار ایرادی نداشت اما سوکای مهاجم اصفهانی ها ناگهان توپ را قبل از اینکه به دروازه بان برسد دزدید و به سمت دروازه النصر حمله کرد.

او مدام پشت سرش را نگاه می کرد و جلو می رفت تا به دروازه بان تک به تک شد و خطای دروازه بان اماراتی یک پنالتی را به سپاهان هدیه کرد. خطایی که سبب شد دروازه بان تیم اماراتی هم اخراج شود و تیم النصر 10 نفره به بازی ادامه دهد.

سپاهان با یک گل جلو بود و النصر برای صعود به پیروزی در این دیدار نیاز داشت. این ضربه پنالتی را ابراهیمی آرام برای دروازه بان پاس داد تا کمی از اتفاق ناجوانمردانه ای که در حال رخ دادن بود جلوگیری کند.

با این همه النصر دو دقیقه بعد صاحب پنالتی شد و رحمان احمدی این پنالتی را مهار کرد تا بازی در نهایت با نتیجه 3 بر صفر تمام شود. این بماند که به غیر از اشتباه سوکای سپاهانی ها تمام توانشان را برای جوانمردانه بودن بازی کردند. اما بعد از بازی سی ان ان گزارشی در مورد این بازی منتشر کرد که در آن به تکرار نشدنی بودن اتفاق اشاره کرده بود.

به بهانه این حرکات بازیکنان سپاهان، شما مروری از بازی های جوانمردانه مشهور تاریخ فوتبال را می خوانید که البته زیاد هم نیست.

 

اعتراف آمبروسینی بازیکن میلان

 

13 حرکت جوانمردانه و جالب در تاریخ فوتبال جهان | WwW.BestBaz.RozBlog.Com
 

یک خطا معمولا چندان با ارزش نیست اما برخی بازیکنان برای به دست آوردن یک ضربه ایستگاهی دست به هر کاری می زنند. در فصل 2006 و در بازی میلان با پالرمو، در میانه زمین کاپیتان فعلی میلان قصد عبور از فابیو سیمپیلیسیو بازیکن پالرمو را داشت که سیمپیلیسیو پای خود را به صورت شلاق واری پرتاب کرد و آمبروسینی به زمین خورد. داور به نفع میلان خطا گرفت اما لحظاتی بعد یک حادثه عجیب اتفاق افتاد. آمبروسینی نزد داور رفت و تقاضای لغو ضربه خطا را داد. او اعتراف کرد که خطایی رویش صورت نگرفته است. داور هم این موضوع را پذیرفت.

 


 

جوانمردان انگلیسی

 

13 حرکت جوانمردانه و جالب در تاریخ فوتبال جهان | WwW.BestBaz.RozBlog.Com
 

در فصل 2008-2007 جام حذفی انگلیس، بازی تیم های ناتینگهام فارست و لستر سیتی به دلیل مشکل بیماری کلایو کلارک بازیکن لستر در حالی نیمه تمام اعلام شد که ناتینگهام 1-0 جلو بود..

طبق قوانین فوتبال انگلیس، این مسابقه باید از ابتدا با نتیجه 0-0 آغاز می شد. بازیکنان لستر برای اینکه یک گل حریف نسوزد، قرار گذاشتند در همان شروع بازی یک گل اهدا کنند. ناتینگهامی ها هم برای اینکه از شرط بندی هایی که روی زننده این گل و به طور کلی زننده اولین گل بازی انجام می شود جلوگیری کنند، توپ را به دروازه بانشان دادند تا گل بزند لستر اما در نهایت پیروز شد.


 

جوزپه پیلیون و بازیکنانش

 

در یکی از بازی های سری بی بین آسکولی و رجینا، بازیکنان رجینا برای مداوای بازیکن مصدوم قصد می کنند که توپ را به بیرون بزنند اما در لب خط بازیکن آسکولی توپ را می گیرند و بدون توجه به اصول جوانمردانه آن را وارد دروازه این تیم می کند. بازیکنان رجینا به داور و بازیکنان آسکولی اعتراض می کنند و در همین بین دو بازیکن اخراج می شوند.

جوزپه پیلیون مربی آسکولی از بازیکنانش می خواهد برای حفظ اصول جوانمردانه اجازه دهند رجینایی ها یک گل به آنها بزنند و بازی مساوی می شود. در نهایت رجینا البته برنده شد.


 

امین متوسل زاده مرد اخلاق سال 2010

 

13 حرکت جوانمردانه و جالب در تاریخ فوتبال جهان | WwW.BestBaz.RozBlog.Com

امین متوسل زاده و حرکت جوانمردانه اش را همه به خاطر دارند. او در بازی فجرسپاسی و استیل آذین، در شرایطی که نشاط جو، دروازه بان حریف روی زمین افتاده بود و دروازه کاملا خالی در مقابل پای او قرار داشت، توپ را به بیرون زد.

این حرکت برنده جایزه بازی جوانمردانه سال 2010 در فوتبال جهان شد اما این اتفاق قبل از این هم در ایران رخ داده بود. نزدیک به 10 سال قبل، کریم قنبری، کاپیتان سپاهان، در بازی با استقلال اهواز، پشت پنالتی ای ایستاد که احمد مومن زاده با دایوزدن و فریب داور گرفته بود. قنبری این پنالتی را تعمدا خراب کرد.

محمود یاوری، مربی و منصور ابراهیم زاده و رسول کربکندی پس از بازی بابت این حرکت به کاپیتان تیمشان اعتراض کردند اما بعدا دلایل او را شنیدند و بابت این حرکت، از او تقدیر کردند.


 

حرکت احساسی و پهلوانانه ی اولیور کان پس از قهرمانی تیمش بایرن مونیخ

پهلوان پایان بازی

 

13 حرکت جوانمردانه و جالب در تاریخ فوتبال جهان | WwW.BestBaz.RozBlog.Com
.

کان یک کاراکتر خاص بود و رفتارهایی متناسب با شخصیتش نشان می داد. در فینال لیگ قهرمانان اروپا 2001، بایرن مونیخ موفق شد در ضربات پنالتی والنسیا را ببرد.

پس از بازی، سانتیاگو کانیزارس بیش از همه بازیکنان ناراحت بود؛ چراکه در دو فینال متوالی خوب بازی کرد اما تیمش بازی را واگذار کرده بود. او روی حوله قرمز مشهورش مشغول اشک ریختن بود. اولیور کان در این زمان از حلقه شادی بازیکنان تیمش جدا شد و به همتایش در تیم رقیب روحیه می داد.

پس از کان، ساموئل کوفور هم که سابقه اشک ریختن در بازی فینال لیگ قهرمانان را داشت، به سراغ کانیزارس آمد. درست در لحظاتی که همه مشغول شادی بودند، کان در حال شاد کردن! بود. این حرکت برنده جایزه بازی جوانمردانه یوفا در سال 2001 شد.

 


 

بازیکنان آژاکس

 

در بازی آژاکس و کامبر لواردن، بازیکن آژاکس مصدوم شد روی زمین افتاد و تیم حریف توپ را به بیرون زدند. زمانی که قرار شد بازیکن آژاکس توپ را پس بدهد از زمین خودی با یک پاس بلند توپ را به سمت دروازه فرستاد.

دروازه بان اما بیرون بود و هرچه تلاش کرد به توپ نرسید تا توپ وارد دروازه شود و پنجمین گل از راه دور تاریخ فوتبال به ثمر برسد. بازیکنان حریف وقتی توپ را به نیمه آوردند و بازی را شروع کردند، دیدند آژاکسی ها ایستاده اند و آنها را نگاه می کنند. آنها هم توپ را بردند و بازی را مساوی کردند. هرچند که آژاکس در نهایت برنده شد.


 

فرانکو برینتزا - سری آ ایتالیا

 

13 حرکت جوانمردانه و جالب در تاریخ فوتبال جهان | WwW.BestBaz.RozBlog.Com

وقتی بازیکن مصدوم حریف در وسط زمین افتاده است و موقعیت خطرناکی نیست، بیرون زدن توپ نباید کار سختی باشد اما در موقعیت تک به تک بیرون زدن توپ برای رسیدگی به بازیکن مصدوم، شخصیت بزرگ می طلبد، فرانکو برینتزا هیچ گاه بازیکن مطرحی نشد اما با حرکتی که در مقابل تیم سابقش انجام داد، نشان داد که شخصیت بزرگی دارد.

در اواسط بازی پالرمو و رجینا، توپی بلند از سمت دروازه بان رجینا فرستاده شد. بالزارتی و بازیکن رجینا به هوای توپ بلند شدند. بازیکن رجینا، توپ و سر بالزارتی را با هم زد. بالزارتی روی زمین افتاد اما داور خطایی تشخیص نداد و توپ را به فرانکو برینتزا مهاجم رجینا رسید.

برنیتزا تا نزدیکی دروازه پالرمو رفت اما وقتی دید بازیکن حریف روی زمین افتاده است، توپ را به مارکو آملیا، دروازه بان حریف داد تا بازی را متوقف کند. برینتزا به خاطر این حرکت، برنده جایزه بازی جوانمردانه اسکار کالچو 2008 شد.


 

رابین فان پرسی

 

13 حرکت جوانمردانه و جالب در تاریخ فوتبال جهان | WwW.BestBaz.RozBlog.Com

معمولا بازی های فینال حساس تر از این هستند که کسی بخواهد حتی از یک کرنر هم بگذرد اما هلندی ها در سال 2010 این کار را کردند.

وقتی پویول مصدوم شد و اسپانیایی ها توپ را به بیرون زدند. بازیکنان هلند، به قصد برگرداندن توپ، آن را به زمین اسپانیا فرستادند اما به دلیل وزش باد توپ به سمت دروازه اسپانیا رفت. کاسیاس برای ممانعت از ورود این توپ به درون دروازه، مجبور شد آن را بیرون بزند.

هلندی ها که ناخواسته این کرنر را به دست آورده بودند، آن را توسط رابین فان پرسی تقدیم بازیکنان اسپانیا کردند و این حرکتشان مورد تحسین اسپانیایی ها قرار گرفت.


 

بازی بارسلونا - اتلتیک و سرجی بارخوان

 

خبر سر زدن بازیکنان این تیم به بیمارستان های کودکان و آسایشگاه ها را زیاد شنیده ایم اما در زمین بازی، بازیکنان تیم دوم بارسلونا بودند که با حرکت جوانمردانه بی نظیر، چشم دنیا را نسبت به ضلعی دیگر از این باشگاه متوجه کردند.

در بازی های دسته دوم اسپانیا بین تیم های یووه نیل و بارسا اتلتیک، مارک بارترا، مدافع راست بارسا موفق به گلزنی شد اما او متوجه نبود که در همین زمان دروازه بان حریف روی زمین افتاده بود.

بازیکن بارسا متوجه این موضوع شد و حتی شاید بعد از گل هم نکرد. بلافاصله سرجی بارخوان مربی تیم که از بازیکنان سابق بارسلونا بود، از بازیکنانش خواست کنار بروند تا تیم حریف گل بزند.


 

دانیله ده روسی

 

13 حرکت جوانمردانه و جالب در تاریخ فوتبال جهان | WwW.BestBaz.RozBlog.Com

ده روسی همان بازیکنی است که با ضربه آرنج، دکوراسیون صورت برایان مک براید بازیکن آمریکا در جام جهانی 2006 را تغییر داد.

او در فصل 2005-2004 در بازی با مسینا موفق شد دروازه این تیم را باز کند. البته گل او یک ایراد کوچک داشت. این گل با دست به ثمر رسیده بود. داور هم گل را پذیرفته بود اما خود ده روسی به سمت داور رفت و اعتراف کرد که گل را با دست زده است.

داور گل را مردود اعلام کرد و رم در این بازی 1-1 متوقف شد. ده روسی بعد از این کار مورد تشویق مسینایی ها هم قرار گرفت.

 

جعبه دانلود و پلیر آنلاین موزیکنام آهنگ :
[Custom_Field_Content]
نام آلبوم :
[Custom_Field_Content]
کد آوای انتظار (1) :
[Custom_Field_Content]
کد آوای انتظار :
[Custom_Field_Content]
نحوه ی فعالسازی آوای انتظار :
[Custom_Field_Content]
نظرات
نظرات ارسال شده
کاربر
تنها
1392/3/25 , 15:31

اي كاش ويديوهاشون را هم ميذاشتين

پاسخ : سلام دوست ِ عزیز در دسترس نبود | فدات برم

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
پربازدیدترین آهنگهای سایت
متن آهنگ آشوبم از چارتار عکس های زیبا از رز رضوی همسر جدید محمدرضا شریفی نیا متن آهنگ نوشتمت از حامی دانلود و متن آهنگ حواست نیست از اشوان متن تمامی آهنگهای مرتضی پاشایی متن آهنگ هندسه از چارتار جدیدترین عکسهای باران خواننده ی آهنگ زیادی بیوگرافی فریبرز عرب نیا همسر سابق و فعلی او متن آهنگ بدون تو از زانیار + دانلود اهنگ متن آهنگ در حسرت ماه از چارتار کد تمامی شکلک های مورد استفاده در چت و کامنت فیس بوک متن آهنگ کوچه از امین حبیبی تکست آهنگ صبح ظهر شب از حصین متن آهنگ همین حوالی از بهنام صفوی متن آهنگ سلطان قلبها از عارف عکسهای شهرام محمودی و همسرش سوگند متن آهنگ حس قشنگ از مهدی مدرس متن آهنگ حس از امیر یگانه + دانلود آهنگ متن آهنگ لزجا و جوبیا از حصین و محمد T-Dey متن آهنگ بلیط یه طرفه از سوگند عکسهایی جدید و دیدنی از سامی بیگی | 11 عکس عکس های سحر قریشی و شوهر واقعیش + بیوگرافی متن آهنگ ای کاش از Ahllam تکست آهنگ یادته از عرفان و سوگند دانلود آهنگ تابستون کوتاهه از زدبازی
موضوعات
 • آمار سایت
  php hit counter کل مطالب : 4572
  افراد آنلاین : 117
  بازدید سال : 828,577
  بازدید کلی : 56,721,944
  | کانال تلگرام سایت